Odszedł od Nas Edward Bocheński


Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że dziś w wieku 69 lat do Domu Ojca odszedł nasz wieloletni instruktor, wspaniały muzyk, miłośnik i znawca kultury a także nasz przyjaciel Edward Bocheński ?
 
Nie ma słów, które opisałyby pustkę naszych serc, która nastała wraz z otrzymaniem tej informacji.
Edziu przez ponad 20 lat sprawował funkcję naszego choreografa. Przez ten czas i pod jego okiem zespół zdobywał liczne nagrody i wyróżnienia na prestiżowych konkursach oraz festiwalach. Dzięki jego pracy zespół mógł prezentować się w kraju jak i za granicą.
 
Ze stanowiska choreografa odszedł na początku roku, jednak nigdy nie zapomniał o Przyszowianach, wspierając nas radą jak i swoją obecnością m.in. podczas Druzbacki w Podegrodziu.
 
Jesteśmy wdzięczni, że mogliśmy współpracować ze sobą, czerpać od Niego wiedzę oraz dobrą energię i po prostu spędzać ze sobą czas. Dla wielu z nas Edziu pozostał wspaniałym przyjacielem, mentorem na drodze tradycji oraz nauczycielem, który ogromną część swojego serca zostawił w Przyszowej. To dzięki niemu młode pokolenia mogły poznać i pokochać folklor Lachów Sądeckich.
 
W naszej pamięci pozostaną liczne wyjazdy i spotkania, na których nie brakowało humoru, łez wzruszenia oraz chwil, które na zawsze zostaną w naszych sercach.
Dziś społeczność folkloru straciła wspaniałego człowieka, jednak Niebo zyskało duszę, która Aniołom i Bogu przygrywać będzie na heligonce lachowskie melodie ?
Głęboko wierzymy, że jeszcze kiedyś, tam na górze znów się spotkamy i wypijemy niejedną, sławną herbatkę z cytrynką.
 
Składamy wyrazy współczucia i najszczersze kondolencje Rodzinie i bliskim ś.p Edwarda Bocheńskiego.
 
O szczegółach nt. pogrzebu będziemy informować.
 
Wieczne odpoczywanie racz Mu dać, Panie,
A światłość wiekuista, niechaj Mu świeci.
Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.
Amen.